RNCF2512BTC649R
Mfr.Part #
RNCF2512BTC649R
Description
RES 649 OHM 0.1% 3/4W 2512
Power Rating :
500mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
649Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RNCF2512BTC649R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 649Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C