RNCF2512BTC2K55
Mfr.Part #
RNCF2512BTC2K55
Description
RES 2.55K OHM 0.1% 1/2W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.55kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW