RNCF2512BTC16R9
Mfr.Part #
RNCF2512BTC16R9
Description
RES 16.9 OHM 0.1% 1W 2512
Resistance :
16.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Datasheets
RNCF2512BTC16R9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 16.9Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C