RNCF2512BKT33R2
Mfr.Part #
RNCF2512BKT33R2
Description
RES 33.2 OHM 0.1% 3/4W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
33.2Ohm
AEC-Q200
Additional Feature :
PRECISION
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512BKT33R2
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 33.2Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C