RNCF2512BKE820K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE820K
Description
RES 820K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Power Rating :
500mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Resistance :
820kOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
RNCF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512BKE820K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 820kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C