RNCF2512BKE365K
Mfr.Part #
RNCF2512BKE365K
Description
RES 365K OHM 0.1% 1/2W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
365kOhm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V