RNCF2512BKE30K9
Mfr.Part #
RNCF2512BKE30K9
Description
RES 30.9K OHM 0.1% 1/2W 2512
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
500mW
Resistance :
30.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Datasheets
RNCF2512BKE30K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.9kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.1%, -55°C~155°C