RNCF2512BKE280R
Mfr.Part #
RNCF2512BKE280R
Description
RES 280 OHM 0.1% 3/4W 2512
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
280Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2512BKE280R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 280Ohm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C