RNCF2512BKE1K74
Mfr.Part #
RNCF2512BKE1K74
Description
RES 1.74K OHM 0.1% 3/4W 2512
Resistance :
1.74kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
500mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Additional Feature :
PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RNCF2512BKE1K74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.75W 3/4W, ±0.1%, -55°C~155°C