RNCF2010TKY49K9
Mfr.Part #
RNCF2010TKY49K9
Description
RES 49.9K OHM 0.01% 1/3W 2010
2
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Additional Feature :
PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.01%
Resistance :
49.9kOhm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm