RNCF2010DTE84K5
Mfr.Part #
RNCF2010DTE84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
84.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RNCF2010DTE84K5
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 84.5kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C