RNCF2010DTE82K0
Mfr.Part #
RNCF2010DTE82K0
Description
RES 82K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
82kOhm
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR
Ratings :
AEC-Q200
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF2010DTE82K0
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 82kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C