RNCF2010DTE5R76
Mfr.Part #
RNCF2010DTE5R76
Description
RES 5.76 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Mount :
Surface Mount
Resistance :
5.76Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C