RNCF2010DTE4R99
Mfr.Part #
RNCF2010DTE4R99
Description
RES 4.99 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
4.99Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W