RNCF2010DTE1R20
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1R20
Description
RES 1.2 OHM 0.5% 1/4W 2010
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
RNCF
Datasheets
RNCF2010DTE1R20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.2Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C