RNCF2010DTE1K82
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K82
Description
RES 1.82K OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
1.82kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm