RNCF2010DTE1K74
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K74
Description
RES 1.74K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
ECCN Code :
EAR99
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.74kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNCF2010DTE1K74
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C