RNCF2010DTE1K65
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K65
Description
RES 1.65K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.65kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
2010 (5025 Metric)
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Datasheets
RNCF2010DTE1K65
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C