RNCF2010DTE1K47
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K47
Description
RES 1.47K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
1.47kOhm
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DTE1K47
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C