RNCF2010DTE1K02
Mfr.Part #
RNCF2010DTE1K02
Description
RES 1.02K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
1.02kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W