RNCF2010DTE182R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE182R
Description
RES 182 OHM 0.5% 1/3W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
182Ohm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DTE182R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 182Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C