RNCF2010DTE14R7
Mfr.Part #
RNCF2010DTE14R7
Description
RES 14.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
14.7Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RNCF2010DTE14R7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 14.7Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C