RNCF2010DTE121R
Mfr.Part #
RNCF2010DTE121R
Description
RES 121 OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
121Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DTE121R
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 121Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C