RNCF2010DTE118K
Mfr.Part #
RNCF2010DTE118K
Description
RES 118K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
118kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%