RNCF2010DTC95K3
Mfr.Part #
RNCF2010DTC95K3
Description
RES 95.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
FIXED RESISTOR
Resistance :
95.3kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm