RNCF2010DTC8R45
Mfr.Part #
RNCF2010DTC8R45
Description
RES 8.45 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Series :
RNCF
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.45Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNCF2010DTC8R45
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.45Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C