RNCF2010DTC86K6
Mfr.Part #
RNCF2010DTC86K6
Description
RES 86.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
86.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Series :
RNCF
FIXED RESISTOR
Datasheets
RNCF2010DTC86K6
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 86.6kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C