RNCF2010DTC3K30
Mfr.Part #
RNCF2010DTC3K30
Description
RES 3.3K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
PRECISION
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
3.3kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RNCF2010DTC3K30
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C