RNCF2010DTC30R1
Mfr.Part #
RNCF2010DTC30R1
Description
RES 30.1 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
30.1Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DTC30R1
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 30.1Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C