RNCF2010DTC2M80
Mfr.Part #
RNCF2010DTC2M80
Description
RES 2.8M OHM 0.5% 1/4W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.8MOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DTC2M80
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.8MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C