RNCF2010DTC274K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC274K
Description
RES 274K OHM 0.5% 1/3W 2010
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm