RNCF2010DTC240R
Mfr.Part #
RNCF2010DTC240R
Description
RES 240 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm