RNCF2010DTC1K60
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1K60
Description
RES 1.6K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.6kOhm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W