RNCF2010DTC1K54
Mfr.Part #
RNCF2010DTC1K54
Description
RES 1.54K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
1.54kohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DTC1K54
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.54kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C