RNCF2010DTC130K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC130K
Description
RES 130K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
130kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm