RNCF2010DTC12K7
Mfr.Part #
RNCF2010DTC12K7
Description
RES 12.7K OHM 0.5% 1/3W 2010
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
12.7kOhm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Series :
RNCF
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount
Datasheets
RNCF2010DTC12K7
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 12.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C