RNCF2010DTC11R0
Mfr.Part #
RNCF2010DTC11R0
Description
RES 11 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
11Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C