RNCF2010DTC11K8
Mfr.Part #
RNCF2010DTC11K8
Description
RES 11.8K OHM 0.5% 1/3W 2010
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
11.8kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Thin Film
Series :
RNCF
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNCF2010DTC11K8
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 11.8kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C