RNCF2010DTC107K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC107K
Description
RES 107K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
107kOhm
Datasheets
RNCF2010DTC107K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 107kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C