RNCF2010DTC105K
Mfr.Part #
RNCF2010DTC105K
Description
RES 105K OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
105kOhm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Tolerance :
±0.5%
Additional Feature :
PRECISION
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
2010 (5025 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DTC105K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 105kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C