RNCF2010DKE9R53
Mfr.Part #
RNCF2010DKE9R53
Description
RES 9.53 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
12 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Resistance :
9.53Ohm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Datasheets
RNCF2010DKE9R53
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.53Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C