RNCF2010DKE9K09
Mfr.Part #
RNCF2010DKE9K09
Description
RES 9.09K OHM 0.5% 1/3W 2010
Automotive AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2010 (5025 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
9.09kOhm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
12 Weeks
Datasheets
RNCF2010DKE9K09
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 9.09kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C