RNCF2010DKE909K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE909K
Description
RES 909K OHM 0.5% 1/3W 2010
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
909kOhm
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RNCF2010DKE909K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 909kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C