RNCF2010DKE8K20
Mfr.Part #
RNCF2010DKE8K20
Description
RES 8.2K OHM 0.5% 1/3W 2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.2kOhm
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
EAR99
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RECTANGULAR
Datasheets
RNCF2010DKE8K20
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C