RNCF2010DKE806K
Mfr.Part #
RNCF2010DKE806K
Description
RES 806K OHM 0.5% 1/3W 2010
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
806kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DKE806K
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 806kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C