RNCF2010DKE7R50
Mfr.Part #
RNCF2010DKE7R50
Description
RES 7.5 OHM 0.5% 1/3W 2010
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Resistance :
7.5Ohm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Datasheets
RNCF2010DKE7R50
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.5Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C