RNCF2010DKE7R15
Mfr.Part #
RNCF2010DKE7R15
Description
RES 7.15 OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
7.15Ohm
Series :
RNCF
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Automotive AEC-Q200
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
PRECISION
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
2
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
RNCF2010DKE7R15
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.15Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C