RNCF2010DKE7K32
Mfr.Part #
RNCF2010DKE7K32
Description
RES 7.32K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
7.32kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF2010DKE7K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C