RNCF2010DKE75R0
Mfr.Part #
RNCF2010DKE75R0
Description
RES 75 OHM 0.5% 1/3W 2010
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Resistance :
75Ohm
Power Rating :
250mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W