RNCF2010DKE64K9
Mfr.Part #
RNCF2010DKE64K9
Description
RES 64.9K OHM 0.5% 1/3W 2010
Resistance :
64.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
AEC-Q200
Datasheets
RNCF2010DKE64K9
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C